Song lyrics Anija plaké by Aleksandér Gjoka

Tags:
Lyrics
Albanian
Send to a friend |
Rate the quality of this lyrics
Wait a moment...
Rating: 4.00/5. Total votes: 0

Dikur nga deti i lodhur
Te toka e premtuar njė dit'
Anija plakė e lodhur detesh
Anija plakė e shpirtit tim

Me forcė e futėn hijen time
E lanė nė breg me sytė pa jetė
Me shpresėn e kripur nga dallgėt
Me shpresėn e madhe det

Dhe nėse dikush do pyes :
"Ma keni parė hijen diku? "
Nė port tė lodhur tė pakrehur
Hijen qė iku nga unė .

Dikur nga deti i lodhur
Te toka e premtuar njė dit'
Anija plakė e lodhur detesh
Anija plakė e shpirtit tim

Me forcė e futėn hijen time
E lanė nė breg me sytė pa jet'
Me shpresėn e kripur nga dallgėt
Me shpresėn e madhe det .

Dhe nėse dikush do pyes :
"Ma keni parė hijen diku? "
Nė port tė lodhur tė pakrehur
Hijen qė iku nga unė .

Mė solle , mė solle ti
Psherėtimėn
Nga molėt ku era ngrin
Shkaktoje , shkaktoje prapė
Qė tė mos mbytesh
Edhe unė tė shuaj urinė .

Dhe nėse dikush do pyes :
"Ma keni parė hijen diku? "
Nė port tė lodhur tė pakrehur
Hijen qė iku nga unė .

Mė solle , mė solle ti
Psherėtimėn
Nga molėt ku era ngrin
Shkaktoje , shkaktoje prapė
Qė tė mos mbytesh
Edhe unė tė shuaj urinė .
Taken from AlbumSongAndLyrics.com
Ref : (2 herė )
Ej tė lutem
Mos u zemėro
Ėndrrėn time ma shpėto
Mos e ler tė ketė uri
Ėndėrr mos u mbyll
Nga dhimbja ti


Other songs by Aleksandér Gjoka


Song Scroller

This lyrics | Lyrics
 
Background Color


Font Color

Copy this code and paste it into your website or blog to show the song-scroller of Album Song and Lyrics